TMS320C6202BZNY250
Contact Now
TMS320C6202BZNY250
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Fixed Point
Product Status : Active
On-Chip RAM : 384kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : TMS320C62x
Clock Rate : 250MHz
Voltage - I/O : 3.30V
Supplier Device Package : 384-FC/CSP (18x18)
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : 0°C ~ 90°C (TC)
Package / Case : 384-FBGA, FCCSPBGA
Interface : McBSP
Voltage - Core : 1.50V