SN74V283-15GGM
Contact Now
SN74V283-15GGM
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 100-LFBGA
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 576K (32K x 18)(64K x 9)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 35mA
Data Rate : 66.7MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tray
FWFT Support : Yes
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 10ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 74V
Supplier Device Package : 100-BGA MICROSTAR (10x10)
Mfr : Texas Instruments
Voltage - Supply : 3.15 V ~ 3.45 V
Base Product Number : 74V283
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO SYNC 64KX9 10NS 100BGA
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL
Payment Terms : L/C, D/A, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Synchronous FIFO 576K (32K x 18)(64K x 9) Uni-Directional 66.7MHz 10ns 100-BGA MICROSTAR (10x10)